Alarm Zimowy, czyli wyprowadzamy czołgi na spacer

w ostatnia sobotę na trasę naszego poligonu wyjechała zdecydowana większość maszyn z Parku Techniki Wojskowej. Poza bramą muzeum jeździły czołgi takie jak:  T-55, T-72 oraz nasza najnowsza pancerna zdobycz Leopard. 

Nie zabrakło gąsienic: BWP, potężnej WZT, BRDMa a nawet BTRa. Spotkanie miało na celu sprawdzenie stanu pojazdów w zimowych warunkach. 

Wolontariusze MTW w pełnej krasie zaprezentowali doskonałe przygotowanie. Na samym poligonie rozgrzewało nas ognisko i gorące napoje z kuchni polowej. 

Największą niespodzianką było gro gości, którzy przybyli z odległych miejscowości a nawet zagranicy.

foto: Mateusz Mynarski

Piotr zorganizował zawody w pokonaniu poligonu przez czołgi na czas oraz zadania związane z precyzyjnym parkowaniem w wyznaczonym miejscu. 

Radość z tego spotkania była tym większa, że zorganizowaliśmy je sami dla siebie. Bez udziału widowni. Pasjonaci, którzy odrestaurowują te pojazdy poświęcając każdy wolny moment, mogli sprawdzić sprawność swoich maszyn w ciężkich zimowych warunkach. 

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony świata militarnego, Mała Armia Grupa Śląsk ma w zamiarze utworzyć z Alarmu Zimowego cykliczne wydarzenie otwarte dla hobbystów.