Współpraca z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Współpraca……
Już od wielu lat współpracujemy z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Początek współpracy to dwa samoloty. Mig 21 i Su 22. Do dzisiaj pamiętam ten moment jak wystąpiliśmy do MLP o przekazanie nam samolotów na wystawę stałą….. Trochę niepewnie oczekiwaliśmy wówczas na odpowiedź, powiedziałbym że nawet nie mieliśmy złudzeń. Kto przekaże nam, malutkiemu Muzeum TAKIE eksponaty !!!! Wprawdzie mieliśmy już nawiązaną współpracę, między innymi, z Muzeum Orła Białego, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy czy nawet z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. To świadczy o naszej rzetelności i solidności. Jednak samoloty to już niezły „nadgabaryt”. Nie łudziliśmy się, ale spróbować było trzeba….. Po miesiącu przyszła odpowiedź. ZAPRASZAMY NA ROZMOWĘ !!!!! Rozmowy przebiegły pomyślnie !!!
Moment przekazania samolotów, załadunek na platformy to historia podnosząca ciśnienie krwi w krwioobiegu muzealników 🙂 !!! Asia, właścicielka firmy JCS Trade Serwices też mówiła że jest tak samo stuknięta jak my i przewiezie nam te samoloty (zapłacicie jak będziecie mogli, bo wiem że pieniążków nie macie ) …. Taki był początek…. Tam (w MLP) wypatrzyliśmy zestaw 2K11 Krug, chcieliśmy go „wyszarpać” Niestety, nie było takiej możliwości. Zapytano nas tylko czy jesteśmy w stanie to uruchomić. Tak, jesteśmy w stanie uruchomić….. poproszono nas o przegląd stanu sprzętu i ewentualne uruchomienie. Udało nam się wówczas uruchomić jeden z elementów, czyli wyrzutnię rakiet. Przejechała kilka metrów do przodu i do tyłu. Na więcej zabrakło czasu ….. Na tym temat się urwał.
Minęło kilka lat. Zmieniły się wizje Muzeum Lotnictwa w Krakowie, przybyło mnóstwo nowych eksponatów. To jest Muzeum Lotnictwa Polskiego, a nie Muzeum Wojskowe. Miejsca brak, a tematyka tylko „około podobna” a nie trzymająca się podstawowego nurtu. Zbiegło się to przy okazji z kontrolą eksponatów powierzonych nam przez MLP. Kontrola przebiegła wyśmienicie !!!!
Powróciliśmy do tematu sprzed lat….. Jest szansa ! Proszę złożyć odpowiednie dokumenty, zobaczymy co się da zrobić. Złożyliśmy. Rozmowy Partnerskie przebiegły pomyślnie. Efektem tych rozmów jest dzisiejsza galeria. Nie piszemy o wszystkim, tylko o tematach na bieżąco realizowanych. Na ten moment możemy się pochwalić tym co udało się pozyskać z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie…. O reszcie będziemy informować sukcesywnie.

Transport niskopodwoziowy